TĚHOTENSKÉ
PRÁDLO
TĚHOTENSKÁ
MÓDA

ODBORNÉ PORADENSTVÍ
Tel.+420 725 983 917

0
Pátek 15.4.2022 ZAVŘENO - STÁTNÍ SVÁTEK

Zz

Kojení

KOJÍCÍ PODPRSENKY

Velkou chybou, kterou nastávající maminky často dělají při nákupu své první kojící podprsenky, je udělat to příliš brzy v průběhu těhotenství. I když je skvělé být připravena na narození miminka, podprsenky by měly být zakoupeny nejdříve od poloviny 8.měsíce těhotenství, kdy bývá zpravidla ukončen růst prsů. K tomu, aby vaše citlivá prsa zůstala zdravá a krásná, vybírejte vždy takové kojící podprsenky, které poskytnou Vašemu poprsí potřebnou oporu.

“nejdůležitější je správná velikost a maximální pohodlí”

Kojící podprsenka se zpravidla dává o jednu velikost košíčku větší. Prsa se po porodu nalijí a do podprsenky se vkládá tampónek na zadržení mléka, které samovolně uniká. Podprsenka by měla mít širší ramínka (podpora pro těžká prsa). Pokud jde o funkce, kojící podprsenka by měla být hlavně pohodlná a praktická. Košíčky, které můžete snadno otevírat a zavírat jednou rukou jsou pro kojení naprostou nezbytností – Vaše prsa by měla být dobře podepřená, když je košíček otevřený.

Při výběru kojící podprsenky doporučuji všem nastávajícím maminkám navštívit kamennou prodejnu a vše si osobně vyzkoušet. (každá podprsenka má jiný střih a jinou hloubku košíčku).

Každá kojící maminka má jiné nároky a podle toho by měla podprsenku vybírat, vždy ale s ohledem na zdraví svých prsou.

KOJÍCÍ PODPRSENKA S KOSTICÍ, nebo BEZ KOSTIC?

Kojící podprsenky s kosticí se není vůbec třeba obávat, naše podprsenky mají měkkou, soft odlehčenou kostici, která krásně obejme celé prso a neutlačuje mléčnou žlázu. Maminky jsou s nimi velmi spokojené.

Kojící podprsenky bez kostic jsou vhodné především na noc, nebo pro nastávající maminky s menším poprsím (denní nošení).

V naší specializované prodejně najdete vysoce funkční podprsenky bez kostic, nebo se soft odlehčenou kosticí, které nabízejí:

  • bezešvé a tvarované košíčky pro zvlášť citlivá prsa
  • dokola zapracovaná prsní podpěra pro pevné držení poprsí
  • elastická a nastavitelná ramínka pevně spojená s prsní podpěrou, která při otevření košíčku nesklouzávají dozadu
  • systém Kwik Klip pro kojení jednou rukou
  • elastický a nastavitelný zadní díl
  • měkké, prodyšné materiály