5. a 6.7 zavřeno

Státní svátek

Těhotenská podprsenka

Co je těhotenská podprsenka?

Speciální těhotenská podprsenka je vyrobena z extra měkkých a strečových materiálů. Roste s poprsím a dokonale se přizpůsobuje neustále se měnící postavě. Kromě toho jsou ramínka a pásek pod prsy u těhotenské podprsenky trochu širší, aby citlivá prsa měla větší oporu a pohodlí.

Těhotenské podprsenky pomáhají zmírňovat bolest citlivých prsou a podporují přetíženou pojivovou tkáň. Díky růstu mléčných žláz a ukládání vody mohou být prsa velmi těžká. Silné napínání pokožky může vést k tvorbě strií a ke ztrátě pevnosti a tvaru poprsí. Dále může docházet ke vzniku statických obtíží, což je napětí v oblasti krční páteře, ramen a celé horní části zad.

Kdy potřebuji těhotenskou podprsenku?

Už v prvních fázích těhotenství začíná být prsní tkáň citlivější a také si můžete začít všímat, že je vám vaše podprsenka těsná. Začíná se zvětšovat poprsí, ale také se rozšiřuje hrudní koš, aby se přizpůsobil růstu miminka. V ten moment byste měly začít zvažovat nákup těhotenské podprsenky, která se přizpůsobí růstu poprsí, nebude vás nikde škrtit ani tlačit. Zároveň vám poskytne dostatečnou oporu a pomůže vašim prsům zachovat si správný tvar.

Těhotenské podprsenky vybírejte ideálně bezešvé (neměla by mít žádné hrubé švy v košíčku), protože by mohly dráždit citlivou prsní tkáň, měla by mít ideálně širší ramínka s pevnou podporou.

„Doporučujeme kupovat již od 2 měsíce těhotenství“.

Nedoporučuji nosit bavlněné podprsenky, které jsou hrubší na bradavky a po vyprání ztrácí tvar!

Naše těhotenské podprsenky jsou speciálně přizpůsobeny potřebám prsů během těhotenství.

 1. Rostou spolu s poprsím a přitom zůstávají velmi pohodlné.
 2. Zajišťují rostoucímu poprsí správnou oporu díky zapracované prsní podpěře.
 3. Dokáží eliminovat tvorbu těhotenských strií a ochablost poprsí.
 4. Zaručují velmi komfortní nošení a nedráždí pokožku citlivých prsů.
 • široká, měkce vypolstrovaná ramínka účinně odlehčují ramena a šíji
 • všitá prsní podpěra zajišťuje oporu až do velkých velikostí
 • hebké, bezešvé košíčky i pro velmi citlivé bradavky
 • elastická a nastavitelná ramínka
 • elastický zadní díl, nastavitelný do tří poloh
 • jemné, prodyšné mikrovlákno

 

TĚHOTENSKÝ PODPŮRNÝ PÁS

Velká pomoc pro nastávající maminky nejen při bolestech zad. Rostoucí bříško způsobuje mnohým nastávajícím maminkám potíže se zádovým svalstvem. Po celou dobu těhotenství bříško roste, přibývá na váze i objemu a tím více omezuje výkonnost zdravého těla. Narůstající hmotnost táhne bříško dopředu a dolů. Tlačí na břišní stěnu, pánev a zatěžuje páteř. Těhotná maminka se prohýbá a přitom dochází k vychýlení spodní části páteře dopředu. Špatné držení těla přetěžuje zádové svalstvo a vyvolává trvalé bolesti v kříži a zádech.

 • pomáhá při bolestech zad a kříže
 • elastický přední díl je oporou pro záda a bříško
 • pomáhá k obnovení břišní stěny
 • ulevuje tlaku a napětí bříška
 • ulevuje bolestem v pánevní oblasti
Těhotenský pás