5. a 6.7 zavřeno

Státní svátek

Nákup kojící podprsenky

Co je kojící podprsenka?

Tím největším rozdílem od běžné podprsenky jsou speciální kojící spony, které se snadno a nekomplikovaně otevírají jednou rukou, takže si při kojení nemusíte sundavat podprsenku a můžete miminko nerušeně držet ve druhé ruce.

Jaká by měla být kojící podprsenka?

Dobrá kojící podprsenka s odnímatelnými košíčky dělá to, co normální podprsenka při kojení nezvládne.

Kojící podprsenka by měla být hlavně pohodlná a praktická, dále by měla mít širší ramínka (podpora pro těžší poprsí). Při kojení jsou vaše prsa po nalití mlékem těžší a větší, než obvykle, proto potřebují dobrou oporu, jinak je citlivá prsní tkáň namáhána a může docházet k bolestem zad. Naprostou nezbytností při kojení jsou košíčky, které můžete snadno otevírat a zavírat jednou rukou, což vašemu miminku umožní nekomplikovaný a rychlý přístup k prsu. Když je košíček otevřený, vaše prsa by měla být stále dobře podepřená.

Kdy kupovat kojící podprsenky?

Velkou chybou, kterou nastávající maminky často dělají při nákupu své první kojící podprsenky, je udělat to příliš brzy v průběhu těhotenství. I když je skvělé být připravena na narození miminka, podprsenky by měly být zakoupeny nejdříve od poloviny 8.měsíce těhotenství, kdy bývá zpravidla ukončen růst prsů.

 

KOJÍCÍ PODPRSENKA S KOSTICÍ, nebo BEZ KOSTIC?

  1. Kojící podprsenky s kosticí se není vůbec třeba obávat, naše podprsenky mají měkkou, soft odlehčenou kostici, která krásně obejme celé prso a neutlačuje mléčnou žlázu.
  2. Kojící podprsenky bez kostic jsou vhodné především na noc, nebo pro maminky s menším poprsím (denní nošení).
 

K tomu, aby vaše citlivá prsa zůstala zdravá a krásná, vybírejte vždy takové kojící podprsenky, které poskytnou vašemu poprsí dostatečnou oporu. Každá kojící maminka má jiné nároky a podle toho by měla kojící podprsenku vybírat, vždy ale s ohledem na zdraví svých prsou.

Kojící podprsenka se zpravidla dává o jednu velikost košíčku větší – prsa se po porodu nalijí mlékem. To samovolně uniká, proto se do podprsenky vkládá tamponek na jeho zadržení.

Při výběru kojící podprsenky doporučuji všem nastávajícím maminkám navštívit kamennou prodejnu a vše si osobně vyzkoušet. (každá podprsenka má jiný střih a jinou hloubku košíčku).

V naší specializované prodejně najdete vysoce funkční podprsenky bez kostic, nebo se soft odlehčenou kosticí, které nabízejí:

  • bezešvé a tvarované košíčky pro zvlášť citlivá prsa
  • dokola zapracovaná prsní podpěra pro pevné držení poprsí
  • elastická a nastavitelná ramínka pevně spojená s prsní podpěrou
  • při otevření košíčku nesklouzávají dozadu
  • systém Kwik Klip pro kojení jednou rukou
  • elastický a nastavitelný zadní díl
  • měkké, prodyšné materiály